Hej :)
Dziś chciałabym podzielić się z Wami wypróbowanym kilka razy przepisem na doskonały dodatek do obiadu jakim jest marchewka z groszkiem.
Najlepszy w tym ambaras, że to zawsze wychodzi tak, jak trzeba!
Przejdźmy do składników jakie są nam potrzebne:
- marchew z groszkiem
- 1/4 łyżeczki soli
- łyżeczka masła
- 1 łyżeczka cukru
- łyżeczka mąki do rozprowadzenia w niewielkiej ilości wody
Oczywiście ilość soli i cukru można zwiększyć do x2.
Marchew z groszkiem najlepiej zalać niewielką ilością wrzącej wody. Zagotować, dodać sól i gotować do miękkości. Nie jest nam potrzebna duża ilość wody, jeśli jest jej za dużo, należy trochę odlać. Dodajemy masło i cukier. Przy końcu gotowania dodajemy mąkę rozprowadzoną w wodzie, aby zagęścić naszą potrawę, zagotować i już!
Możemy podawać do stołu :)
Zazwyczaj kupuję mrożonkę, ale nawet taka mieszanka ze słoika się nada (też próbowałam :) ), a używam z reguły mniejszych ilości przypraw (jak przedstawione), bo nie lubię jak coś jest za bardzo przyprawione. I to się tyczy wszystkiego w mojej kuchni. Będąc w ciąży oduczyłam się mocno przyprawiać dania, a gdy miało to jeszcze jeść dziecko w późniejszym czasie, to było tylko coraz mniej słono :)
Polecam ten dodatek, bo jest pyszny! Ale niestety zdjęcia nie mam...
Pozdrawiam!
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz